Medarbejdere

Vores ansatte

Huset administration er en del af Kultur- & Fritidsforvaltningen i Københavns Kommune og indgår i enheden DIT:KBH/Kultur Ø, som består af flere kulturhuse i København. Se hvilke medarbejdere der er tilknyttet Huset herunder

Daglig Leder (Barselsvikar)
Torben Vinter

torben@huset-kbh.dk
Tlf: +45 21 16 93 23

Head of Public Relations 
Christina Ben-Yedidia Lykkegaard

christina@huset-kbh.dk
Tlf: +45 20 49 19 16

Musikredaktør
Jonas Sejersbøl Kielland

jonas@huset-kbh.dk

Kulturredaktør
Anne Sofie Kluge

annesofie@huset-kbh.dk

Frivilligkoordiantor / Afvikler
Lars Bach Rolaj

lars@huset-kbh.dk

Indkøb / Bygningsdrift
Vagn Groth

vagn@huset-kbh.dk

Teknik
Nadeem Malik

nadeem@huset-kbh.dk

Afvikler / Bardrift
Sebastien Marusanne

seb@huset-kbh.dk

Drift / Lager
Per Jørgensen
per@huset-kbh.dk


Visuel-kommunikations Praktikant
Julie Holstein

qd9z@kk.dk

Grafik og kommunikations Praktikant
Christian Hartmann

q15v@kk.dk

Chef i DIT:KBH
Sara Bech Jakobsen
sabech@kk.dk

Daglig leder (Barsel)
Alexander Christian Nitze

alexander@huset-kbh.dk

Tlf.: 21 51 16 70