Medarbejdere

Husets administration

Huset administration er en del af Kultur- & Fritidsforvaltningen i Københavns Kommune og indgår i enheden DIT:KBH/Kultur Ø, som består af flere kulturhuse i København. Se hvilke medarbejdere der er tilknyttet Huset herunder:

Alexander Christian Nitze
Daglig leder

alexander@huset-kbh.dk

Tlf.: 21 51 16 70



Amanda Berglund
PR & kommunikation / frivillighed

amanda@huset-kbh.dk

Tlf: +45 42 68 15 45


christina_web

Christina Ben-Yedidia Lykkegaard (barsel)
Head of Public Relations

christina@huset-kbh.dk

Tlf: +45 20 49 19 16



Jonas Sejersbøl Kielland
Musikredaktør

jonas@huset-kbh.dk



Lars Bach Rolaj
Frivilligkoordinator / Afvikler

lars@huset-kbh.dk


laerke_web

Lærke Harbo
Programredaktør

laerke@huset-kbh.dk


nadeem2

Nadeem Malik
Teknik

nadeem@huset-kbh.dk



Per Jørgensen
Drift / Lager

per@huset-kbh.dk



Sara Bech Jakobsen
Chef i DIT:KBH

sabech@kk.dk


seb_web

Sebastien Marusanne
Afvikler / Bardrift

seb@huset-kbh.dk


vagn_web

Vagn Groth
Indkøb / Bygningsdrift

vagn@huset-kbh.dk