Medarbejdere

Vores ansatte

Huset administration er en del af Kultur- & Fritidsforvaltningen i Københavns Kommune og indgår i enheden DIT:KBH/Kultur Ø, som består af flere kulturhuse i København. Se hvilke medarbejdere der er tilknyttet Huset herunder.

Afviklertelefon: Tlf. 21 51 21 51

(Bemærk du ringer til en afviklertelefon, og derfor kan der være travlt med aktuelle opgaver eller events i Huset. Telefonen vil være bemandet så meget som muligt. Fanger du os ikke, prøv igen senere. Tak. )

Daglig Leder
Hans Christian Smed

smed@huset-kbh.dk

Head of Public Relations 
Christina Ben-Yedidia Lykkegaard

christina@huset-kbh.dk
Tlf: +45 20 49 19 16

Musikredaktør
Jonas Sejersbøl Kielland

jonas@huset-kbh.dk

Kulturredaktør
Anne Sofie Kluge

annesofie@huset-kbh.dk

Frivilligkoordiantor / Afvikler
Lars Bach Rolaj

lars@huset-kbh.dk

Indkøb / Bygningsdrift
Vagn Groth

vagn@huset-kbh.dk

Teknik
Nadeem Malik

nadeem@huset-kbh.dk

Afvikler / Bardrift
Sebastien Marusanne

seb@huset-kbh.dk

Drift / Lager
Per Jørgensen
per@huset-kbh.dk


Chef i DIT:KBH
Sara Bech Jakobsen
sabech@kk.dk