Medarbejdere

Husets administration

Huset administration er en del af Kultur- & Fritidsforvaltningen i Københavns Kommune og indgår i enheden DIT:KBH/Kultur Ø, som består af flere kulturhuse i København. Se hvilke medarbejdere der er tilknyttet Huset herunder:


Head of Public Relations
(Barsel)
Christina Ben-Yedidia Lykkegaard

christina@huset-kbh.dk

Tlf: +45 20 49 19 16

christina_web


Head of Public Relations
(Barsel)
Christina Ben-Yedidia Lykkegaard

christina@huset-kbh.dk

Tlf: +45 20 49 19 16

 

   














nadeem2







seb_web





vagn_web




















Daglig Leder
Torben Vinter

torben@huset-kbh.dk

Tlf: +45 21 16 93 23

 





PR & kommunikation / frivillighed
Amanda Berglund 

amanda@huset-kbh.dk

Tlf: +45 42 68 15 45













Kulturredaktør
Anne Sofie

annesofie@huset-kbh.dk














Musikredaktør
Jonas Sejersbøl Kielland 

jonas@huset-kbh.dk













Frivilligkoordiantor / Afvikler

Lars Bach Rolaj

lars@huset-kbh.dk














Teknik
Nadeem Malik

nadeem@huset-kbh.dk














Afvikler / Bardrift
Sebastien Marusanne

seb@huset-kbh.dk















Indkøb / Bygningsdrift
Vagn Groth

vagn@huset-kbh.dk













Drift / Lager
Per Jørgensen


per@huset-kbh.dk















Chef i DIT:KBH
Sara Bech Jakobsen 

sabech@kk.dk












Daglig leder (Barsel)
Alexander Christian Nitze

alexander@huset-kbh.dk

Tlf.: 21 51 16 70


 

christina_web


Head of Public Relations
(Barsel)
Christina Ben-Yedidia Lykkegaard

christina@huset-kbh.dk

Tlf: +45 20 49 19 16